Drücke „Enter”, um zum Inhalt zu springen.

Planowane pakiety pomocy koronowej osłabiają dolara amerykańskiego i paliwo Bitcoin

admin 0

Planowany pakiet pomocowy polityki amerykańskiej osłabia dolara amerykańskiego, a tym samym nieumyślnie wzmacnia Bitcoina.

Bitcoin (BTC) może odnotować powrót do wzrostu w tym tygodniu, ponieważ indeks dolara amerykańskiego (DXY) obecnie słabnie, dlatego analityk kryptoński doradza amerykańskim inwestorom inwestowanie w kryptońską walutę.

Jak wynika z danych z 1 października, DXY spada czwarty dzień z rzędu, co może wynikać z faktu, że w Waszyngtonie negocjowany jest obecnie nowy pakiet pomocowy Korony.

Niezależnie od wyniku wyborów, „kup Bitcoina!“

Jest to bardzo ważne dla wiodącej na rynku kryptońskiej waluty, ponieważ indeks dolara amerykańskiego i kurs wymiany Bitcoinów wykazały w ostatnich miesiącach silną odwrotną korelację. Jednakże, chociaż ostatnie zyski w DXY nie wywarły presji na sprzedaż Bitcoinu, oczekuje się, że nowe straty w dolarze amerykańskim spowodują wzrost wartości kryptońskiej waluty.

Spadek koniunktury w DXY jest prawdopodobnie spowodowany faktem, że amerykańscy decydenci pracują obecnie nad pakietem pomocy koronnej w wysokości do 2,5 biliona dolarów. Obecnie trwają prace nad dolarem amerykańskim. Byłby to ogromny zastrzyk gotówki, ale nie miałby on realnego odpowiednika, a tym samym podważałby wartość amerykańskiej waluty.

Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin potwierdził FOX Business w środę, że negocjacje w tej sprawie toczą się pełną parą. Pakiet obejmowałby jednorazowe płatności w wysokości 1 200 dolarów amerykańskich na rzecz ludności USA.

„Dobrą wiadomością jest to, że uzgodniliśmy, że będą jednorazowe płatności podobne do ostatniego razu“, powiedział Mnuchin.

Sekretarz Skarbu złożył odpowiednie oświadczenia dzień po kontrowersyjnej debacie telewizyjnej między prezydentem Donaldem Trumpem a przeciwnikiem Joe Bidenem.

Kryptoński ekspert Tone Vays nie jest pod wrażeniem zamieszania wokół dwóch przeciwników i uważa, że bez względu na to, kto wygra kampanię wyborczą, „druk pieniędzy“ i wypłaty pomocy będą nadal niekontrolowane, co jeszcze bardziej osłabi dolara amerykańskiego w przyszłości. Odpowiednio doradza:

„Nieważne, kto wygra, nadal będą drukować pieniądze, więc KUP BITCOIN“.

Indeks walutowy dolara amerykańskiego 3-miesięczny wykres

Wzrost korelacji odwrotnej

Wydaje się, że niedawne pogorszenie koniunktury na DXY wzmocniło poprzedni trend, co oznacza, że odwrotna korelacja z kryptońską walutą najprawdopodobniej jeszcze się ostatnio umocniła.

Jak pokazują dane pochodzące od badaczy rynku kryptograficznego z Digital Assets Data, patrząc na korelację Bitcoin w ciągu ostatnich 90 dni z DXY, Gold, VIX i S&P 500, można zauważyć, że korelacja z DXY stała się we wrześniu znacznie bardziej „negatywna“ (patrz wykres). To z kolei oznacza, że odwrotna korelacja tych dwóch wzrosła. Tak więc, im słabszy DXY, tym silniejsza jest krypto waluta.

Bitcoin 90-dniowe porównanie korelacji zwrotów

W międzyczasie korelacja ze złotem i ważnym indeksem akcji S&P 500 ponownie się umacnia, prawdopodobnie dlatego, że Bitcoin ostatnio odnotował drugi najlepszy kwartał w swojej historii.

Tymczasem korelacja ze złotem i ważnym indeksem giełdowym S&P 500 ponownie się umacnia, co prawdopodobnie potwierdza fakt, że Bitcoin miał ostatnio drugi najlepszy kwartał w swojej historii.

Die Kommentare sind deaktiviert.