Dzienny personel Hodl 12 lipca 2020 r. BITCOIN, ETHEREUM, HANDEL

Były menedżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs, Raoul Pal, mówi, że zastanawia się nad kupnem Ethereum, ponieważ wierzy, że druga co do wielkości kryptofaktura może stać się pretekstem do kolejnego rajdu byków.

W serii tweetów Pal przewiduje, że na horyzoncie znajdzie się szerszy rajd kryptograficzny, ponieważ Bitcoin (BTC) znajduje się na skraju poważnego przełomu zarówno w bliskiej, jak i dalszej perspektywie.
Jednak strateg inwestycyjny wierzy, że wybuch BTC będzie poprzedzony dużym odwróceniem Ethereum.

Pal wskazuje, że Ethereum zakończyło już swój wieloletni rynek niedźwiedzi przeciwko Bitcoinowi. Były zarządzający funduszem hedgingowym wyjaśnia, że czynniki te skłaniają go do zatopienia zębów w drugiej co do wielkości kryptokur walucie.

„Nie jestem jeszcze właścicielem ETH, ale czuję potrzebę zastanowienia się nad dodaniem kilku. Moim głównym pojazdem pozostaje Bitcoin Profit. Wznoszący się przypływ najprawdopodobniej podniesie wszystkie łodzie. Od jakiegoś czasu cierpliwie czekaliśmy na ten wybuch. Kto wie, czy wybuchnie teraz, ale zegar tyka…“

W kwietniu Pal złożył odważne oświadczenie, że Bitcoin może mieć milion dolarów w ciągu zaledwie trzech lat.

„Czy to byłoby szalone, gdyby Bitcoin miał wycenę na 10 trylionów dolarów? Przecież to nie jest tylko waluta czy nawet sklep z wartością. To cały zaufany, sprawdzony, bezpieczny, finansowo-księgowy system wartości cyfrowej, który nigdy nie może być stworzony poza algorytmem kryptograficznym. To nic innego jak przyszłość całego naszego systemu wymiany walut, pieniędzy i platformy na której on działa…

Myślę, że jest to największa wymiana handlowa w naszym życiu i to w czasie, kiedy tego najbardziej potrzebujemy.“